týdenní plán

Tento týden máme téma les. Půjdeme se podívat jak to v lese vypadá. Zaposloucháme se do zvuků lesa. Čeká nás podzimní hledačka. Budeme hledat podzimní poklady (kamínky, šišky, klacíky…) do krabiček. Budeme se učit básničku medvěd, zpívat písničky o zvířátkách, navštívíme muzeum hudby.

V týdnu od 20.9. - 24.9.2021 jsme se již druhým rokem zapojili do projektu Pěšky do škol(k)y. Tradiční podzimní výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do škol(k)y pěšky. Zapojit se mohou škol(k)y, tak i samotní rodiče s dětmi.

třetí týden

13.09.2021

Tento týden jsme si užívali většinu času venku! Rádi trávíme čas venku, venku si hrajeme, objevujeme, zkoumáme.... A čeká nás "velký" výlet do pražské Zoo. Pojedeme dvěma dopravníma prostředky, autobusem a přívozem ( a zase autobusem). To je vždycky velký a mnohdy i první zážitek s pražskou dopravou. Děti, ale zvládají naprosto bez problémů, jak...

Tento týden nás čeká téma roční období. Podíváme si o znacích podzimu, učíme se básničku Kolo, kolo mlýnský, začínáme s pracovními listy "znaky podzimu". Pokračujeme v seznamování se s novými kamarádkami, kamarády, s pravidly. Většinu času jsme na zahradě, kde svačíme, hrajeme si, učíme se. Na procházky chodíme do komunitní zahrady.

první týden

01.09.2021

Prázdniny utekly jak voda a je tu opět září a sním i nový školní rok. V dětské skupině máme nové i staré kamarády a kamarádky, se kterými se seznamujeme, učíme se jejich jména. Seznamujeme se i pravidly dětské skupiny, jak se (ne)chovat, jak poprosit, jak si hrát, atd. Chodíme na procházky, na hřiště, většinu času jsme venku na zahradě.