školní rok 22/23

Zde najdete týdenní plány pro školní rok 2022/2023 dle jednotlivých týdnů. Přečtěte si co jsme s dětmi v daný týden dělali, podívejte se na fotky. 

V dubnu k nám opět zavítalo maňáskové divadlo Ludmily Fríštenské s pohádkou O Budulínkovi. Představení plné písniček a poučení pro nejmenší se dětem velmi líbilo.

Tvořím, tvoříš, tvoříme aneb jsme kreativní a máme výtvarného ducha. S ruličkou od toaleťáku se toho dá poměrně dost vytvořit. Třeba nějaké zvířátko. Tak pojďme na to a vyrobme si třeba žábu, pejska, kočičku nebo ovečku.

Pohyb je dětskou přirozeností, pomocí pohybu děti objevují svět. Projekt České obce sokolské s názvem Se sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky je zaměřen na nejmenší děti. Děti hravou formou rozvíjí pohybovou gramotnost již od útlého věku. DS Klub Quiq se do projektu zapojila letos sice poprvé, ale určitě ne naposled....

Po obědě, si čistíme zoubky bez použití pasty. Děti si díky denní rutině ukotvují nácvik čištění zubů. V tomto týdnu jsme se tématu čistění zubů věnovali po celý týden, nejen po obědě.

Únor bílý pole sílí, praví pranostika. Pole bílé není a tak vyrážíme za barvami a zvuky džungle do ZOO Praha. Nový pavilon goril Dja vybízí k prozkoumání. U pavilonu je zastávka MHD a je proto velmi snadné pavilon navštívit. V pavilonu je sousta zeleně, zvuků a zvířat co děti přímo vybízí k bližšímu prozkoumání. Od pavilonu Dja jdeme navštívit...