třicátý osmý týden - počasí 

03.04.2023
Kouknu z okna ven, jaký máme den.                                                 Jestli svítí sluníčko, bude hezky matičko.

Týdenním tématem je počasí. Aprílové počasí je proměnlivé, proto koukáme z okna každou chvíli. Nicméně nehledě na proměnlivost počasí je čas na pokusy. Zkoušíme dešťové mraky a duhu. 

Jede se do ZOO! Ano, do ZOO jezdíme rádi a často, protože to máme co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky. Ba ne, je to protože víme co děti zvládnou a víme, že cestu do ZOO zvládnou. Než se do ZOO dostaneme využijeme dva dopravní prostředky - autobus a přívoz. Některé děti získají novou zkušenost s  dopravními prostředky, pro některé se jedná o běžnou věc. 

Při přepravovování používáme bezpečnostní vesty i vodícího pejska (lano), kterého se děti drží.  

Výlet jsme zahájili v rezervaci DJA, novém pavilonu goril. Nasvačili jsme se v údolí slonů, kde si děti pochutnaly na mechovém minidortíku se zaječí prdelkou. Minidortíky tedy ZOO nenabízí, přivezli jsme si je ze Suchdola (od Cukřenky) a můžeme potvrdit, že byli tedy opravdu výborné. Po svačince jsme navštívili hrochy, prošli Afrikou, přes Rákosův pavilon k hřišti Bororo.   

Na oběd jsme byli zas zpět v dětské skupině a i běžně nespící děti v návalu dojmů z výletu v poledním klidu usnuly.