Tento týden nás čeká lesní téma. S dětmi si uděláme vycházku do lesa. Budeme pozorovat znaky podzimu v lese - vůni lesa na podzim, plody, ševelení větru v korunách stromů, žloutnoucí listí.... S papírovými loutkami si zahrajeme lesní divadélko.

Podzim začal 22.září a přináší sebou celou paletu barev, soustu druhů plodů, listí, deště... To vše je skvělé k pozorování, prozkoumávání, objevování.

Ve čtvrtém týdnu se v rámci projektu "Pěšky do školy", který každoročně pořádá organizace Pražské matky, z.s. budeme zabývat dopravou.

Třetí týden v DS Klub Quiq nás čeká téma "Na poli". Jak je to s úrodou na poli? Jak to bylo v pohádce O veliké řepě? Hrajeme divadlo s papírovými loutkami. Vybarvujeme obrázek k pohádce, skáčeme jako zajíci na poli, osvojujeme si poznatky o okolním prostředí, rozvíjíme paměť i myšlení na námět pohádky...

Druhý týden máme téma "O jabloňce". S dětmi se učíme básničku "Jabloňka". Trénujeme pohybové dovednosti v oblasti hrubé i jemné motoriky, tvoříme, hrajeme si a vše na zahradě DS Klub Quiq.

První týden

01.09.2020

DS Klub Quiq po prázdninové pauze opět otevřela dveře pro pravidelnou docházku dětí ve věku 1-5 let do DS. Pondělí 31.8.2020 jsme měli sanitární den a vše připravovali a deratizovali pro nový školní rok 2020/2021.