Dvacátý čtvrtý týden Bacil bacil Bacila. Povídáme si o bacilech, virech a nemocech. Jak poznáme, že je někdo nemocný? Jak se bacily šíří? Co nám pomůže zůstat zdraví?

V tomto týdnu máme zimní olympiádu. Učíme se základní barvy - červená, modrá, žlutá, pomocí dřevěných kostiček, trénujeme zimní sporty (lední hokej, jízdu na bobech v mužském = dvojbob i ženském (jednobob) podání) ve vnitřních prostorech. Učíme se sportovní/cvičební pozice: snowbordista, lyžař, krasobruslař, hokejista, curling, z čehož děti nejvíc...

Tento týden si povídáme o zimních sportech. O lyžích, o bruslích, sáňkách, bobech..... Učíme se básničku "Sníh", u které nejvíc děti baví sloka "narazíme na stodolu", při které bouchají rukama o zem.

Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš..... No my jsme schovek venku našli až až. Na procházky po okolí chodíme pravidelně, protože děti pobyt venku milují. Dost často si už samy vybírají kam chtějí jít a my jejich volbu akceptujeme. Není nad rozzářené dětské obličeje venku na čerstvém vzduchu.

Druhý lednový týden nás čekají zimní radovánky. Zima a sníh je tady konečně i podle počasí. Povídáme si o znacích zimy. Znovu s dětmi probíráme rozdíl mezi létem a zimou, jak se velmi liší, jaké nosíme oblečení v létě a jaké v zimě, jak vypadá zimní počasí. . Tento týden sněžilo i u nás v DS. Začali jsme výrobou sněhových...

Zima, i když to tak nevypadá nám začala už minulé pondělí 21.12.2020. Uvidíme co z těchto výzev s dětmi zvládneme!