NAŠE AKCE

Příroda je největší učebna pod širým nebem, je otevřená 365 dní v roce, komukoliv kdykoliv. Nabízí každý den ohromnou příležitost k rozvoji těla, hlavy i smyslů a na týden se stala i domovem Malých průzkumníků.

"Já mám kocábku náram, náram, náram,
kocábku náram, náramnou.
Já mám kocábku náram, náram, náram,
kocábku náram, náramnou.
Pršelo a blejskalo se sedm neděl,
kocábku náram, náramnou,
Noe nebyl překvapenej, on to věděl,
kocábku náram, náramnou.
Já mám kocábku náram, náram, náram,
kocábku náram, náramnou.
Archa má cíl, jé, archa má směr, jé,...

Za dobrodružstvím se mohou vydat všichni, jen je k tomu potřeba mít dobrodružného ducha, kterého Malí táborníci měli. Každý den na nás čekalo nové dobrodružství. Každý malý výlet, malý přesun, každá situace, která se lišila od té každodenní, byla dobrodružstvím Malých táborníků. Děti hráli kolektivní hry, protože hra prospívá nejen duchu, ale i...

Statečný kapitán K.N.Fili ztroskotal i se svými kumpány na pustém ostrově. Poslal dětem dopis v lahvi s prosbou o pomoc. Vypravili jsme se tedy na týdenní plavbu zrádnými vodami. Čekaly na nás různé překážky a nové dobrodružství.

Poslední červnová sobota v obležení oblečení, bot, kabelek..... No prostě další komunitní hrabák! Neodradilo nás ani tropické počasí.

Táborová schůzka pro vedoucí a praktikanty táboru Noemova archa proběhla v pátek. Účast na schůzce byla 100%. Na programu dne bylo školení BPOZ (bezpečnost práce a ochrana zdraví), harmonogram tábora, rozdělení družstev a zážitková pedagogika.

Komunitní výměňák se už tak nějak zabydlel v našem kalenáři. Letošní "první" výměňák se uskutečnil časně z jara. No jaro ještě tedy úplně nebylo, ALE ..... Už jsme se na něj chystali, alespoň jarním úklidem svých šatníků. Co s vytříděným oblečením, botama, kabelkama atd? Dát jim druhou šanci čili REUSE! To co já nechci nebo nepotřebuji nutně...

Na výstavě Kašpárkův svět - Rodinná loutková divadla v Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy se nám moc líbilo. Vyrazili jsme se znovu! Jednak na prohlídku expozice, ketrá nabízí několik desítek loutek, kulis, opon, proscenií, nábytku a všeho dalšího, co je potřeba pro loutková divadla. A také na workshop - výrobu papírových loutek. Děti...

Jak je to s hvězdou Jitřenkou a Večernicí? To jsme se vydali zjistit do Planetaria Praha. V pohádce O rozpůlené komětě jsme se dozvěděli, že se nejedná o dvě hvězdy, ale jednu planetu - Venuši. Pro větší děti, žáky 1. a 2. třídy ZŠ nabízí planetarium pracovní listy k tématu.

Pozor, pozor strářci pralesa vyjeli na dobrodružnou výpravu. V Zoo Praha se pořád něco děje! Naše první návštěva v novém roce 2019! Je zima, ale zvířatům to nevadí, aspoň ne všem.