Kdo jsme

rodina

Jsme rodina. Širší rodina. Máma s tátou, děti, babička s dědou a jednou týdně se tu dokonce objevují i další rodinní členové jako tety, strýcové, sestřenice, prababičky.... Bydlíme v jednom domě už 90 let. Kdyby mohl vyprávět, dozvěděli bychom se i něco o historii nejen téhle rodiny.

Snažíme se každý den fungovat na 100% ve všech svých rodinných rolích a k tomu nám pomáhá zlaté pravidlo: "Jak chcete, aby lidé činili vám, stejně čiňte jim." Někdy se daří víc, někdy míň, snaha je vždy.

kamarádi

Žijeme na Suchdole dost dlouho, abychom znali některé babičky a dědy, maminky a tatínky a jejich děti. Stýkáme se s rodiči již od našich školních let a společně jsme zjistili, že chceme, aby se spolu stýkaly i naše děti a to pravidelně. Aby...

přátelé

.... se i ony staly nejen kamarády, ale i přáteli. Aby období dětství prožívaly společně, měly mnoho společných zážitků a účastnily se akcí různého charakteru, na které budou nejen rády vzpomínat, ale v budoucnu i navazovat svoje přátelství. Proto jsme založili "Spolek dětí Quiq, z.s."

Snažíme se dětem, ať jsou zdravé nebo mají zdravotní znevýhodnění (PAS, ADHD, ADD,...),(zprostředkovat první nenásilnou socializaci mimo jejich vlastní rodinu. Formou společných her, pohybových aktivit, kulturních a poznávacích výletů jim pomáháme začlenit se do dětského kolektivu a přitom respektovat individualitu každého jedince.