Fotogalerie

 

Pohybovky

04.03.2020

Naše dopolední pohybovky v dětské skupině.

Tělocvična

02.03.2020

Já a moje tělo a co všechno dovede! Byli jsme si zacvičit v tělocvičně neb ve zdravém těle zdravý duch.

V Národopisném muzeu jsme navštívili expozici České lidové kultury, Tradiční lidové kultury dotykem a výstavu Století trampingu. Děti v expozici České lidové kultury zaujaly lidové domy, kam se mohli schovat, vyzkoušet dobové obleční, masky a hrát na lidové nástroje. Ve Století trampingu jsme na chvilku byli opravdovými trempy s kytárou u táboráku...

V muzeum v domě U Zlatého prstenu, které se nachází kousek do Staroměstského náměstí jsme navštívili expozici s názvem: Praha 1606 - devítimetrovou animaci rudolfínské Prahy v pohybu. A v druhém patře Dětské muzeum - Po stopách Karla IV. Expozice je koncipovaná jako středověké městečko.

Týden muzeí v dětské skupině Klub Quiq začal výletem do Zrcadlového bludiště na Petříně. Zrcadlové bludiště patří pod Muzea Hlavního města Prahy - Pražské věže. Dětem se nejvíc líbilo v tzv. síni smíchu, kde se nachází celkem 15 zkreslujících zrcadel. Na chvíli jsme byli trpaslíci, měli dlouhé hlavy, nohy či prsty, byli jsme i velmi vysocí či měli...

výlet do NZM

21.02.2020

Dneska jsme vyrazili do NZM na Letné. Muzeum je uzpůsobeno malým návštěvníkům. Ve venkovní části muzea jsme navštívili historický kolotoč a selský dvoreček s domácími. Viděli jsme slepice, které byli volně puštěné a kohouta, dále holuby i králíky. Vnitřní expozici Jede traktor si děti zamilovali.

ČZU

19.02.2020

Jak vypadají běžná hospodářská zvířata jako je kráva, ovce nebo prase jsme se byli podívat na ČZU. Viděli jsme ale i lamu nebo ovci valašku, které se v současné době chová pouze asi 250 kusů!

Náš týden v DS Klub Quiq plný kostýmů, masek 🎭, radovánek 🕺🏻, dovádění🎈 a vyrábění 🎨.