Příměstský tábor - čtvrtý turnus

28.08.2023

Týden Zážitků je posledním turnusem příměstských táborů pořádaných Klub Quiq v létě 2023. Počasí je ideální na výletování a tak vyrážíme do Národního Muzea do Nové budovy na výstavu První dámy - móda a styl. Jedná se o jedinečnou výstavu, která provází oděvní etiketou posledních sta let prvních dam československých a českých prezidentů. Děcka nejvíc bavila interaktivní část "Zkus si klobouk první dámy", kdy si mohly vyzkoušet různé druhy pokrývek hlavy. V druhém patře NM, našli vyžití ti klidnější, i ti aktivnější.

Druhý výlet nás zavádí do Národního zemědělského muzea. Svačíme na Selském dvorku. Slepice a kohouti sice obchází, jestli není něco k snědku i pro ně, ale mi si svoji svačinku střežíme! Po svačince vyrážíme na průzkum dvorku. V laboratoři ticha zjišťujeme, že musíme být fakt ticho a na jednom místě, aby se začalo něco dít. Následuje návštěva výstavy Rybářství a Zemědělství. Zde vydávají některé exponáty zvuk. Krávy bučí, ovce mečí, prostě kdo neslyšel venkov, v muzeu ho uslyší! A nakonec trocha pohybu na letenské pláni zaručena formou houpaček či trampolín. 

Třetí výlet směřujeme do muzea MHD ve Střešovicích. Prohlídka muzea a tramvají co jezdily za dob našich babiček, prababiček či praprababiček je pro děti velký zážitek. Do některých modelů je vstup povolen a tak si děti mohou vyzkoušet přepravu historickými vozy. Nemluvě o jízdou historickou tramvají číslo 41. Pro některé děti byl vůbec úkol udržet se na dřevěné lavici během jízdy, někdo si stačil i během jízdy číst. Jízda starou Prahou byla napínavá a krásná. 

Zbytek týdne jsme si užívali hraním her, navlékáním korálků či stavěním lega Minecraftu.