Třicátý druhý týden - Naše planeta

11.04.2022
Polaři
Polaři

"Víte děti co je tohle za zvířátka? "No jistě, to jsou Pólaři."

Planeta Země je naším domovem. Při pohledu z vesmíru má modro zelenou barvu a je to velká koule. Na zemi nežijí jen lidé, žije tu i spousta zvířat. Jsme obklopeni věcmi co vyrobili lidé - domy, silnicemi, městy,.... Ne všechno, ale vyrobili lidé. Spoustu věcí pochází z přírody. 

O tom všem a dalších věcech si povídáme s dětmi v rámci týdenního tématu Naše planeta. Poznáváme tvary, co všechno je kulaté jako naše planeta, co je zelené a co modré, co vyrobili lidé, co příroda, jaké zvířata žijí kde, co je uvnitř země a co tryská ze sopky.... Snažíme se víc přiblížit k přírodě. Vyrazili jsme do přírody, do lesa, sbírat suché klacky na oheň. Na zahradě DS jsme si udělali táborák a na ohni opekli špekáčky, chlebové hady a popíjeli svařený jablečný džus. 

Jaro je obdobím proměn. Proměnili jsme kus dřeva v panáčka Kuláčka. Vojta byl tak hodný a nařezal nám kuláče (dřevěné kolečka) různých velikostí. Od Jirky jsme zas dostali kuláče ze šeříku. Některá tělíčka Kuláčku, tak byla hezky barevná a zajímavá. Když se na Kuláčky podíváte z blízka můžete zjistit i kolik jim je let. Podle letokruhů lze odhadnout přibližné stáří stromu. Zkoušeli jsme to s dětmi a byla to velká zábava. Jedna, dvě, tři, čtyři, osm, třináct, devatrnáct..... Závěr byl, že všichni Kuláčci jsou starší než naše děti.