Třicátý osmý týden - V pohádce

30.05.2022

Vydáváme se do kouzelného světa pohádek. Díky pohádkovým příběhům si děti uvědomují, že existuje dobro i zlo. Takže, jak to to bylo pohádko s tou pohádkou o Třech prasátkách?! Četli jsme pohádku Tři prasátka, shlédli úžasné maňáskové představení Divadla Úsměvem Ludmily Frištenské. A co jsme se naučili? Že "Práce kvapná, málo platná" a něco "málo" o sourozeneckých vztazích. Divadlo se dětem moc líbilo a užili si ho. Bylo moc pěkné pozorovat jejich spontální reakce. Na základě čtené pohádky si děti vyzkoušeli postavit i domečky ze slámy, dřeva a cihel a pokusily se je sfouknout. Jako co vám budem povídat, byla to fuška. Nešlo nám to sfouknout tak lehce jako vlkovi v pohádce.      

Na den dětí středu 1.6. pro děti byl připraven skákací hrad, na odpoledne byli pozvaní všichni rodiče docházejících dětí, sourozenci, prarodiče,..... Na pozvánce sice stálo, že domácí pizzy v pizza peci bude péct děda Ludva, ale zdržela ho práce. V zastoupení, se tedy pečení pizz ujalo velmi dobře kuchařské duo Vojta s Peťou, naši táboroví vedoucí ne "velkém táboře". Rodiče začali chodit kolem půl čtvrté a nosit všelijaké dobroty jako dorty, salát, meloun, jahody, borůvky, džusík, a mnoho dalšího na co už si ani nedokážeme vzpomenout, ale co dětem chutnalo a slupli to jak malinu. Společné odpoledne jsme si moc užili a dětem zkazit akorát radost pán, který přišel nafukovací hrad zas odvést. Neobešlo se to bez trochu křiku, slziček a dotazu, zda můžeme tyhle párty dělat každý den. Chápe děti, po covidovém dvou roce, to byla první akce pro ně a jejich rodiče na zahradě DS Klub Quiq. Všem tímto také děkujeme, že dorazili a donesli něco dobrého. 

Od 1.6. jsme se připojili k celostátní kampani Celé Česko čte dětem a četli dětem minimálně 20 minut denně různé pohádky. Z pohádkových příběhů jsme získali morální poučení a doplnili fyzikou zdatností formou pohybových her. Děti skákali v pytli i přes překážky, házeli míčem na cíl (kuželky) a snažili se udržet rovnováhu s "vajíčkem" na lžíci.