o nás 

O dětské skupině Klub Quiq

Podívejte se jak to u nás vypadá:

Dětská skupina Klub Quiq byla zapsána do Evidence dětských skupin MPSV v roce 2019. Za nápadem založit dětskou skupinku stojí hlavní pečující osoba "Renča". Realizaci projektu uskutečnila vedoucí DS Tereza.

DS Klub Quiq se nachází v klidné lokalitě rodinných domů na Praze - Suchdol. V blízkosti dětské skupiny jsou lesy, přírodní rezervaci Roztocký Háj - Tiché údolí, dětská hřiště (U kruhovky, Na Rybářce, Na Výhledském náměstí, ZŠ Mikoláše Alše). Na ČZU, se děti seznámí s domácími zvířaty - ovcemi, kozami, krávami, prasaty, ale i s  lamami nebo v Libosadu s čínskými kapry Koi.  

Dětská skupina je určena dětem od jednoho roku do věku pěti let. Provozní doba dětské skupiny je od pondělí do pátku v čase od 7:30 do 16:30 hodin.  V měsících červenec a srpen je provozní doba upravena na čas 8:00 - 16:30 hodin. O státních svátcích je dětská skupina uzavřena. 

O pečujících osobách 

Najdete u nás stálý, rodinný kolektiv pečujících osob s potřebnou kvalifikací. Každoročně se dále vzděláváme. Věříme, že celoživotní vzdělávání je cestou k poskytování té nejlepší péče pro vaše dítka.

O režimu dne  

Režim dne má své rituály (více v záložce "režim dne") a je úzce propojen s naším heslem "venku jsme rádi a často". Není to pouze prázdné heslo, je to myšlenka, kterou každodenně realizujeme. Úzce propojená s daným ročním obdobím i aktuálním denním počasím. S ohledem na počasí začínáme buď na zahradě nebo ve skupince volnou hrou dětí. Děti mají možnost volné hry do ranního kruhu, kdy se všichni společně přivítáme. Po přivítání začíná řízená činnost (pohybové básničky, tvoření, malování, vyrábění, cvičení,....) ukončená dopolední svačinkou. Po svačince buď zůstáváme a nebo vyrážíme na zahradu, na hřiště, do přírody, kde jsme do oběda. Po obědě následuje odchod dětí domů nebo polední klid, záleží na zvoleném typu docházky dítěte. Polední klid je časem odpočinku, poslouchání audio pohádek či uklidňující hudby. Po tom co si děti odpočinou, je čas na odpolední svačinku, volnou hru a odchod domů. Odpolední svačinka je podávána s ohledem na počasí ve skupince nebo na zahradě, stejně tak následná volná hra a odchod se odehrává s ohledem na počasí ve skupince či na zahradě. 

O stravování 

Na stravování dětí klademe velký důraz. Věříme, že zdravá, nutričně vyvážená a lokální strava je pro děti základ. Většinu svačinek si připravujeme sami, obědy (polévku a hlavní jídlo) dováží firma Bionea. Nutriční hodnotu svačinek jsme schopni zajistit na základě vypracovaného jídelníčku na míru od holek z Nehladu a lokálních surovin z ČZU (pečivo, ovoce, zelenina). Více o stravování v záložce stravování.

Najdete nás i na sociálních sítích: