Školní rok 2019/2020

Zde najdete výpis týdenních plánů za školní rok 2019/2020 (říjen 2019 až červen 2020). Přečtěte si co jsme během roku s dětmi dělali, podívejte se na fotky. 

Každý začátek něco ukončuje. Zahradní slavnost DS Klub Quiq se rozloučila s uplynulým školním rokem 2019/2020 a přivítala prázdniny☀️😎🏕🏝🥳🤩. Děkujeme mooooocccc všem co přišli, zúčastnili se a něco donesli🍺🍰🥨💐💐💐. Bylo super, krásné, úžasné🤗🤗🤗

Náš poslední týden jsme se bavili. Malovali jsme, četli jsme si, tancovali jsme, cvičili jsme, pozorovali motýli a krmili králíky.

en-Hmyz

30/11/2023

Na naší alpské louce je živo. V trávě se hemží všelijaká havěť, hmyz. Něco málo z naší alpské louky jsme si s dětmi vytvořili: housenky, motýly, slunéčka sedmitečná.

Pohyb je pro děti přirozený. Pořád poskakují, běhají, někam lezou... Zaměřili jsme se na cílený pohyb, do kterého jsme zapojili i našeho domškoláka. Velmi rád si udělal "velkou přestávku" na zahradě s prckama. Běhalo se, skákalo se a výskalo se radostí. Po pohybovkách jsme sáhli po něčem klidnějším. Stavění kostek vyžaduje soustředění a velkou...

Náš první rok zachycen v ročence. Fotokniha s pevnými deskami s počtem 28 stran za cenu 250,-Kč ke koupi v DS Klub Quiq.

Na zahradě trávíme s dětmi skoro všechen čas. Pokud zrovna neleje jak z konve, kdy se rádi schováme mezi čtyři zdi, jsme venku. Venku je nám dobře. Jsme na čerstvém vzduchu, máme dostatek pohybu i podnětů. Jako třeba obyčejnou papírovou krabici jsme pomalovali a udělali si z ní domeček.

Proč? Čtením rozvíjíme komunikační dovednosti dětí, děti trénují paměť a soustředění, knihy dávají prostor pro dětskou fantazii a představivost, děti se učí rozpoznávat hodnoty dobra a zla, postupně si vytvářejí svůj řebříček hodnot, čtení pomáhá spisovnému jazyku, správné výslovnosti a artikulaci. A jak dlouho? minimálně 20 minut denně. V rámci...