Školní rok 2020/2021 

Zde najdete výpis týdenních plánů za školní rok 2020/2021 (září 2020 až červen 2021). Přečtěte si co jsme během roku s dětmi dělali, podívejte se na fotky.

Cesta kolem světa - zvířata Procestovali jsme za týden různé kontinenty a seznámili se s jejich zvířecím obyvatelstvem. Pomocí knížek i plastových zvířátek. Obojího jsme zjistili, že se nám dostává hojně. Děti u nás knihy milují. Máme spoustu leporel, které si děti mohou prohlížet sami a spoustu knih co si prohlížíme společně. Knihy, které nemáme...

Tento týden se učíme hravou formou o ovoci a zelenině. Pomocí krásně ilustrovaných knížek z edice Moje první knížka Co jíme a Jak to roste a leporela Minipedie 2+ Objevujeme svět Jídlo se děti seznámily s běžně pěstovaným ovocem a zeleninou. Z dětské kuchyňky, se kterou si děti velmi rády hrají, jsme vzali všechno ovoce a zeleninu. Učili jsme...

Barvy barvy barvičky je naše týdenní téma. Knihou týdne je obrázkový lexikon Barvy, který formou básničky děti seznámí s barvami. I tento týden pokračujeme v jednoduchých pokusech, tématicky s barvami. Použili jsme bonbóny a vodu a světe div se - video brzy přidáme. Děti se učily barvy hravou formou a skládali barvy/tvary s logicoloredo, malovali...

Pokračujeme v měsíci zahrad a většinu času jsme venku - na zahradě. Naše aktivity můžeme bez problémů s dětmi praktikovat venku. Jako týdenní téma o počasí se mnohem lépe učí děti venku. Nemusí koukat z okna ven, ale přímo nad hlavu na oblohu.

Tento týden s dětmi mluvíme o maminkách, o tom co pro nás znamená, jak vypadá, co dělá, jak jí můžeme pomoct. Opakujeme básničky a zpíváme písničky. Stavíme dům pro celou rodinu z lego duplo, jsme na zahradě, když svítí slunce i když prší. Tvoříme srdce pro maminky, pomocí prstových barev obtiskujeme dlaně.

Tak konečně! Po dvou měsících doma (uzavření DS z důvodu vládních opatření), můžeme opět otevřít dveře dokořán a přivítat děti zpátky v DS Klub Quiq. Třikrát hip hip hurá!

Připojujeme se k oslavám školních zahrad v rámci projektu Měsíc školních zahrad. Naše zahrada žije od podzimu do léta. Venku jsme rádi a často a víme, že se všechny aktivity dají přesunout i ven. Dětem je venku prostě dobře. A my si to umíme užít, nehledě na počasí.