en-Třicátý osmý týden - počasí

10/11/2023

Pokračujeme v měsíci zahrad a většinu času jsme venku - na zahradě. Naše aktivity můžeme bez problémů s dětmi praktikovat venku. Jako týdenní téma o počasí se mnohem lépe učí děti venku. Nemusí koukat z okna ven, ale přímo nad hlavu na oblohu.

V pondělí jsme si vyrobili větrné draky a pozorovali foukání větru. Ve středu nám dovezli kůru a děti se s nadšením zapojili do práce a vozili na tatrách kůru na zahradu.  

Týdenní téma jsme si přiblížili pomocí didaktických kartiček o počasí a knihám Minipedie 4+ Čtyři roční období a Odkud přichází déšť. Knihy i kartičky u dětí vyvolali velký zájem. Každý si chtěl knížku prohlédnout, nejlépe sám. Kartičky jsme používali celý týden k určování počasí v daném dnu. Děti, tak během týdne poznali/zažili tyto typy počasí: slunečno, zamračeno, polojasno, duhu, déšť, vítr, kroupy a další nás naštěstí minuly:-)  Kartičky jsme použili i k jednoduchým pokusům s papírem a vodou. Každé dítě dostalo svůj měsíční kalendář počasí, který každý den razítkujeme podle počasí.