en-Čtyřicátý týden - ovoce a zelenina

24/11/2023

Tento týden se učíme hravou formou o ovoci a zelenině. Pomocí krásně ilustrovaných knížek z edice Moje první knížka Co jíme a Jak to roste a leporela Minipedie 2+ Objevujeme svět Jídlo se děti seznámily s běžně pěstovaným ovocem a zeleninou. Z dětské kuchyňky, se kterou si děti velmi rády hrají, jsme vzali všechno ovoce a zeleninu. Učili jsme se nejen pojmenovat název "ovozel", ale i rozdělit na skupinu ovoce a zeleniny díky pracovním listům. Děti bez problému poznaly jablíčko, hrušku, mrkev, mango i brokolici, ale se švestkou měli problém. No na konci týdne švestku poznaly všechny děti. 

Nejoblíbenějším ovocem dětí je jednoznačně jahůdka a tak si každý jednu natiskl na papír. Stačila nám čtvrtka, korkový špunt a barva a bylo hotovo. Děti velmi bavila i hmatová edukativní hra Tactilo loto, při které jsou v pytlíku schované předměty a děti je mají hmatem najít podle roztočené šipky na herní ploše. 

I v červnu pokračujeme v měsíci zahrad a veškerý náš program (krom odpočinku) se odehrává na zahradě a víte co, užíváme si to.