třináctý týden - moje tělo

22.11.2021

Knížky na tento týden:

  • Minipedie - Moje tělo
  • Lidské tělo - 60 úžasně zajímavých skutečností (kniha s odklápěcími okénky)
  • Lidské tělo - 100 otázek a 70 odklápěcích okének 
  • Co se skrývá v lidském těle - více než 60 otvíracích okének
  • Co je to virus? - kuk pod okénko
  • Lidské tělo - Interaktivní mluvicí kniha 

Hlava, ramena, kolena, palce, 
kolena, palce, kolena, palce, 
Hlava, ramena, kolena, palce, 
oči, uši, pusa, nos.

Znáte tuto písničku? Doprovázela nás po celý tento týden v rámci týdenního tématu Moje tělo. Děti baví a přijde jim opravdu zábavná, hlavně opakování kolena, palce, kolena, palce. Zapojili jsme ji do ranního kruhu a přidali mezi ostatní tématické pohybové básničky jako Prsty nebo Tělo. 

Povídali jsme si s dětmi o lidském těle. Učili se pojmenovat části těla. Dřevěné puzzle děti seznámili s anatomií těla. Pohybovou básničkou Prsty procvičili počítání do pěti. S prstovými barvami (obtisk prstu) procvičovali počty do deseti. Fungování plic jsme si názorně vyzkoušeli pomocí brček a sáčku. Děti měli za úkol dýchat pusinkou do brček čímž se nafukovali sáčky, které představovali plíce. V pátek nás čeká objevit jak funguje žaludek. Pokus co se děje s jídlem, když doputuje do bříška. Děti budou krmit papírovou babičku sušenkami a následně si zkusí práci žaludku.   

Tělo si děti protáhli a potrénovali hrubou motoriku venku i uvnitř. Na zahradě jsme společně hrabali listí našeho stromu přátelství Ginkgo biloby. Uvnitř hráli pohybové hry.