třicátý týden - zimní olympiáda

06.02.2023

Pohádkové pondělí nám zahájilo týden na téma zimní olympiády. Divadlo Úsměv dětem přijelo zahrát pohádku o Máše a Medvědovi. Jenže byla zima až praštilo a co lepšího než mít tématickou pohádku O rukavičce.

O rukavičce

Kašpárek v zimě, ztratí jednu rukavičku. Rukavička se zalíbila vráně, tak si z ní udělala obydlí. Není divu, protože všude vládne Meluzína a zvířátka mrznou. K vráně se brzy nastěhuje zajíček, žabka a lišky. Ze zimního spánku se probudí medvěd, který objeví zvířátka v rukavičce a pozve je k sobě do teplého brlohu.

Dětem se pohádka náramně líbila a divadélko si užily.

Zbytek týdne jsme se věnovali zimním olympijským sportům. Jezdili jsme jako sáňkaři či bobisté po dráze. Uvolňovací grafomotorické cviky děti procvičili po dráze krasobruslařky a snowbordisty, kdy měli za úkol dojet ze startu k cíli po svislé papírové ploše voskovkou. Všichni závodníci se zúčastnili závodu se zápalem, ne všichni však dojeli do cíle. I to se při závodech stává. Logické myšlení a koordinaci ruka-oko si děti procvičily v tématických pracovních listech, kde hledali shodné dvojice obrázků.

Zimní počasí jsme si užili v DS i venku na zahradě.

Akce dětské skupiny Klub Quiq byla finančně podpořena Letištěm Praha. Děkujeme.