třicátý druhý týden - moje zoubky 

20.02.2023

Po obědě, si čistíme zoubky bez použití pasty. Děti si díky denní rutině ukotvují nácvik čištění zubů. V tomto týdnu jsme se tématu čistění zubů věnovali po celý týden, nejen po obědě. 

Básnička byla jak jinak, než tématická: 

Čistím zoubky každý den, malým zubním kartáčkem.                      O zoubky se pěkně starám, pěkný pozor na ně dávám.        Každý přeci dobře ví, že je čistí pro zdraví.

SUCHÁ R., 2011, Šikovné básničky pro kluky a holčičky.

Jednoduchá aktivity pro děti, proč si čistit zoubky. Děti měly za úkol vyčistit špínu pomocí pasty (pěny na holení), která byla dokreslena na zoubky (zalaminovaný obrázek). Někomu šlo čistění od ruky, někdo musel trochu přitlačit, aby zoubky vyčistil. Výsledek ve formě bílých zoubků - vyčistění obrázku, zvládly všechny děti.  

Děti si procvičily koordinaci ruka - oko, logické myšlení i jemnou motoriku díky tématickým pracovním listům. Připravené pracovní listy s technikou razítkování. V angličtině by jsme použily výraz "make a dot", v češtině používáme prostě razítkování. Ale není razítkování jako razítkování. Pro vypracování těchto pracovních listů děti používaly aplikátor/fixy od djeca. Jedná se o ergonomický tvar aplikátoru, dětem od 18 měsíců se velmi dobře drží a snadno se ním pracuje. Výsledek zaručen.