třicátý druhý týden - moje zoubky 

20.02.2023

V DS Klub Quiq mají všechny spící svůj kartáček. Po obědě, si děti vždy čistí zuby (bez použití pasty). Jedná se o nácvik čištění. V tomto týdnu, jsme se tématu více věnovali, nejen každodenním odpoledním rituálem. Péče o zoubky byla doprovázená básničkou:

Čistím zoubky každý den 
malým zubním kartáčkem.
O zoubky se pěkně starám,
pěkný pozor na ně dávám.
Každý přeci dobře ví, 
že je čistí pro zdraví.
Básnička z knížky Šikovné básničky pro kluky a holčičky, Romana Suchá, Portál, 2011.

V rámci jednoduché aktivity děti pochopily, proč si čistit zoubky. Na zamalinátovaný obrázek zoubků byla dokreslena špína. Na obrázek jsme nanesli pastu a děti za pomoci zubního kartáčku měly zoubky vyčistit. Někomu to šlo od ruky, někdo musel trochu přitlačit, aby zoubky vyčistil. Výsledek ve formě vyčištěného obrázku bílých zoubků měly všechny děti.  

Pro děti jsme připravili tématické pracovní listy na procvičení jemné motoriky. Angličtina pro danou aktivitu má výraz "make a dot" v češtině prostě razítkování. Ale není razítkování jako razítkování. Pro vypracování těchto pracovních listů děti používali aplikátor/fixy od djeca. Jedná se o ergonomický tvar a dětem již od 18 měsíců se velmi dobře drží a pracuje s fixou. Děti si procvičily koordinaci ruka - oko a logické myšlení s velmi dobrým výsledkem, jak můžete sami vidět.