šestý týden - týden čteme dětem

04.10.2021

Týden čteme dětem letos neproběhl v černu, byl přesunut na první týden v říjnu. Připojili jsme se k celorebulikovým oslavám litaratury i u nás v dětské skupině. Motivovat děti k lásce ke knihám je potřeba od nejůtlejšího věku. Děti učíme s knihou pracovat v podstatě denně. Máme různá malá i velká leporela, zvukové knížky, obrázkové knížky,
knížky s říkadly i knížky pohádkové. Děti mají ke knihám volný přístup a berou si je dle vlastního uvážení. Knihy u nás najdete i na zahradě. Máme jen jedno, možná dvě knihová pravidla. S knížkou se sedí u stolečku a po přečtení, prohlédnutí se knížka uklízí zpět na své místo.
Zaměřili jsme se na rozvoj řeči. Četli jsme pohádku o řepě, jejich úkolem bylo pohádku poslouchat a následně převyprávět. Pro některé velmi snadný úkol, pro jiné celkem oříšek. K pohádce jsme si namalovali obrázek. Obtiskli jsme syrovou řepu na papír a prstovými barvami domalovali řepě listy.

Pohybovou básničku Zajíc si děti náramně užili. Skákali a skákali stejně jako zajíc, s tím rozdílem, že je nožičky pak bolely, ale jen chviličku. 

Procházka nás zavedla na pole, kde jsme zajíce nenašli. Spokojili jsme se s králíky a morčetem na zahradě dětské skupiny.

Na konci týdne děti dostaly pohádkové knížky: Dědečku vyprávěj, Dědečku ještě vyprávěj, Lví král, Auta 2, Moje maminka je nejsilnější na světě, O létajících strojích a mnoho dalších titulů, které jsme shodou okolností objevili v naší knihobudce. Najdete ji na rohu ulic Gagarinova/Budyňská. My se staráme (Klub Quiq), vy doplňujete. Děkujeme.