Šestnáctý týden - O perníkové chaloupce

14.12.2020

Celý týdne jsme si s dětmi četli pohádku O perníkové chaloupce, pracovali na její výrobě. Hádali jsme za pomoci kostýmů kdo že to v chaloupce bydlí. Navlékáním korálků jsme značily cestu k domovu, vymalovaly si svojí papírovou verzi chaloupky, kterou si odnesly domů spolu s perníčky. Týden sladký jako perníček a barevný stejně tak.

Byla jednou jedna chaloupka. V chaloupce nebydlel tygr, hasič, pirát ani Prášek skoč do pole, ALE ....

dozvíte se na konci týdne :-)

Náš asi zatím největší společný projekt - výroba perníkové chaloupky! Po přečtení pohádky O perníkové chaloupce jsme se s dětmi pustili do její výroby. Natřeli jsme chaloupku na hnědo, vymalovali papírové perníky, nalepili na chaloupku a přidali do chaloupky světýlko. Co by to bylo za perníkovou chaloupku bez opravdických perníčků? Ani ty nám nechyběli. Hlavní perníková "bába" byla naše pečující osoba. Napekla dostatečnou várku perníkových houbiček, ježečků, vlků, medvědů, veverek...... Za další dodávku  perníčků patří náš velký dík jedné z maminek a jejím skvělým dětem, které se na výrobě taktéž podílely.