Příměstský tábor - týden s indiány

18.07.2022

"In-di-áni jedoooouuuu, co-pak a-si vezooouuuu" se ozývalo celý týdnem našeho příměstského tábora. Děti si v rámci týdne vyrobily indiánské čelenky. Ty byly, Hit hitem léta, jak jsme po sléze zjistili díky získané zpětné vazbě. Děti měli čelenky na fotkách z chalupy, z domova, čelenky byli umístěny na sedadlech aut,.... Tyhle hit hitové indiánské čelenky nám pomohla připravit naše skvělá praktikantka Denisa. V rámci praxe si mohla vyzkoušet, jaké to je postarat se o přípravu pomůcek pro více dětí. Zvládla to velmi dobře. 

Čelenky sice byli jako zlatý hřeb týdne, ale určitě to nebylo to jediné co děti zažily. Vyzkoušeli jsme dešťovou hůlku, uklidňující hudební nástroj, který děti uklidňuje a používá se i v muzikoterapii.  Stopovali jsme v poli i na zahradě. Plazili se stejně tiše a při zemi jako indiáni. Honili bizony, tedy spíš lovili bizoní oháňky při pohybové hře. Stavěli domečky pro pidi indiány v lese. Vyrobili si DIY indiánské tričko s korálky a potiskem. Vyrazili na výlet do Botanické zahrady Praha, cíl Severoamerická poušť. 

Týden plný zábavy, her, poznání se vydařil a děti s PAS nás obohatili a potvrdili jsme si to co říkáme každý rok, že

díky autismu může být svět bohatší

Účast dětí s PAS byla pro nás velkým přínosem, obohatila nás a nejen tyhle děcka zůstanou v  našich srdcích a vzpomínkách.