Příměstský tábor - Malí průzkumníci

19.08.2019

Příroda je největší učebna pod širým nebem, je otevřená 365 dní v roce, komukoliv kdykoliv. Nabízí každý den ohromnou příležitost k rozvoji těla, hlavy i smyslů a na týden se stala i domovem Malých průzkumníků.

Děti se vydali na týdenní průzkum přírody. Týdnem nás provázel skřítek Sklíčko a víla Bavlnka, kteří nám ukázali tajemství a kouzla přírody v okolí. Poznali jsme přírodu všemi smysly. Pozorně jsme naslouchali, koukali očima do široka otevřenýma, nasávali vůni lesa, louky i vody, vše jsme prozkoumali pomocí rukou a co šlo jsme ochutnali.

Chtěli jsme si naše společné objevy, průzkumy a zážitky zaznamenat a uchovat. Zvolili jsme formu lapbooku tzn. interaktivního sešitu, který uchová náš "průzkumnický týden" déle než na týden:-) Část toho co děti prožily, si zaznamenaly do svého lapbooku. Do lapbooku jsme si zaznamenali otisk stromové kůry - frotáž, zvukovou mapu (pozorně jsme naslouchali, co slyšíme a odkud to slyšíme a zaznamenali si), voňavou kapsu si děti naplnili rozmarýnem a levandulí ze zahrádky, barevnou paletu si vybarvily v přírodě, dokreslili si půlku listu, nalepili sušenou květinu/bylinu, vystřihli si atlas hmyzu a nalepili si samolepky. Na závěr děti dostali odměny za účast.

Poslední turnus Enviromentálního léta Klubu Quiq se uskutečnil za podpory nadace ČEZ.