Pěšky do školy

20.09.2020

Tradiční podzimní výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do škol(k)y pěšky. Výzva Pěšky do škol(k)y proběhne v rámci Evropského týdne mobility 16.-22. 9.

Cesta do škol(k)y je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Chůze vás probere a nastartuje, je to balzám pro tělo i duši. Pojďte s námi pěšky do škol(k)y!

Vyražte s dětmi pěšky, na koloběžce nebo na kole. Protáhnou se, nastartují mozek a ještě si třeba stihnete i popovídat. Oslovte sousedy a můžete vytvořit třeba pěškobus - posbíráte cestou do škol(k)y pár kamarádů a doprovodíte je před škol(k)u. Pokud bydlíte dál, než můžete dojít pěšky, chyťte si autobus a zbytek cesty dojděte. A jestli musíte jet autem (protože někdy to opravdu jinak nejde), tak zaparkujte dál od škol(k)y a procházka je vaše.

Pravidelná procházka cestou do škol(k)y/dětské skupiny je dobrá:

  • pro zdraví
  • posiluje imunitu organismu
  • zlepšuje náladu
  • rozvíjí samostatnost
  • podporuje přátelství
  • prospívá místu, kde žijeme.

Pro zdraví nás i dětí je to rozhodně dobrá volba.

Začít se musí v rodině a proto jsou nejlepším příkladem pro děti jejich rodiče, kteří se mohou zapojit do akce tak, že děti budou do dětské skupiny vodit pěšky, jezdit na odrážedle, odstrovadle, kole, koloběžce či parkovat auto alespoň 5 minut od dětské skupiny a zbytek cesty s dětmi dojdou pěšky.

Dětská skupina Klub Quiq se poprvé do akce Pěšky do škol(k)y přihlásila v roce 2020.