Osmnáctý týden - Na krmítku

04.01.2021

První lednový týden pokračujeme v pozorování ptactva na krmítku. 

Jsme zapojeni do projektů Živá zahrada a Ptačí hodinka.

Jedno kolo pozorování máme za sebou minulý týden. Druhé kolo nás čeká tento týden. Krmítka, která máme na zahradě s dětmi pravidelně doplňujeme. Ptáčci jsou na přikrmování zvyklí a létají k nám pravidelně sýkorky koňadry, zvonci zelení, hrdličky zahradní, vrabci polní i domácí, brhlíci lesní, straky obecné, sojky obecné a další ptactvo.

Učíme se básničku Sýkorka. Díky laskavému zapůjčení dvou plyšových ptáčků - červenky a hýla si děti mohou prohlédnout opeřence zblízka, jak vypadají a jak jsou zbarvení. Zpěv ptáčků posloucháme díky QR kódům uvedeným v knížce Ptáci od Svojtka&Co. Vybrali jsme si zpěv sýkorky, červenky, kosáka a hrdličky. Dětem se zpěv moc líbil a snažily se ho napodobit, hlavně hrdličku. Na zahradě doplňujeme v průběhu celého týdne slunečnicové i jiné semínka, aby jsme stále lákali ptactvo. Vyrobili jsme si vlastní krmítko pomocí roličky od toaletního papíru, medu a mixu semínek pro ptáčky. Byla to sladká výroby a všichni jsme se pěkně upatlali od medu:-)

Procházky po okolí nás zavedli na trampolínu i do přírody, kde si děti díky troše napadaného sněhu mohli užít zimní dovádění. Dělaly sněhové koule, stopy do sněhu, i válely sudy. Ne vždycky je počasí na to, aby jsme šli ven. To nám, ale nevadí. Sportujeme a cvičíme i v DS. Opičí dráha je velmi oblíbená.