Knihobudka

31.03.2021

Od ledna 2020 se DS Klub Quiq zapojila do projektu Celé Česko čte dětem a maximálně  se snažíme u dětí probouzet a rozvíjet co možná největší zájem o četbu, knihu jako takovou, o mluvené slovo tak, aby se děti na četbu těšily a nebyla pro ně fádní a stereotypní.

V rámci projektu Celé Česko čte dětem pořádáme různé akce na podporu čtenářství u dětí. V rámci mezigenerační spolupráce chodí do DS Klub Quiq čtecí babička předčítat dětem pohádky.

V návaznosti na úspěšnost akce s názvem "knižní bazar" pořádanou Klubem Quiq jsme se rozhodli završit projekt Březen - měsíc knihy vybudováním zbrusu nové knihobudky.

Udělejte si chvilku času a zastavte se s vašimi dětmi u naší Knihobudky. Najdete ji na rohu ulic Budyňská/Gagarinova. Prohlédněte si knížky, které se uvnitř nacházejí, vezměte si je domů a společně u knížky prožijte krásné chvíle. Pokud vás knížka zaujme, můžete si jí nechat a doneste do Knihobudky jinou.

"Bez ohledu na to, kolik máš práce, ta nejdůležitější věc, kterou můžeš učinit pro budoucnost svého dítěte, je, kromě projevu lásky, objímání, také každodenní hlasité čtení a radikální omezení televize."

Jim Trelease, autor TheRead - Aloud Handbook (učebnice předčítání)