Kampaň obyčejného hrdinství

02.05.2022

Staňte se na týden obyčejným hrdinou či hrdinkou a udělejte něco pro sebe a své okolí, Planetu Zemi. Od pondělí 2. května do neděle 8. května snadnou a přímou cestou udělejte něco pro životní prostředí ve svém okolí.

Účastí na této kampani sice nezastavíme klimatické změny, ale ukáže si, že my sami můžeme změnit své chování a odlehčit planetě Zemi - a přitom nás to bude bavit!

Cíl kampaně? Kampaň má dva cíle! Prvním cílem je ukázat lidem, že začít zlepšovat životní prostředí může být docela snadné - teď a tady. Druhým cílem je dokázat, že i malá změna má smysl, když se do ní pustí víc lidí.

Jak to bude probíhat? V týdnu od 2. května do 8. května 2022 budeme plnit ekologické výzvy stanovené v deníčku. Důležité je, vybrat si opravdovou VÝZVU (něco, co běžně neděláte, něco nového, co chcete vyzkoušet). Snažte se vybrané výzvy během týdne maximálně naplňovat, což může být 1 den v týdnu nebo také 7 dní, a to podle vašich možností. Zaznamenávejte do deníčku každý den své úspěchy/neúspěchy. Deník je připraven tak, aby ho bylo možné vyplňovat elektronicky i ho vytisknout na A4. Jeden deníček může vést buď jednotlivec nebo skupina (parta kamarádů, rodina). Do jednotlivých výzev vepisujete své výsledky a po jejich dokončení nám vyplněný deníček pošlete na email info@klubquiq.cz do úterý 10.5.2022. Nevíte-li si rady s jeho vyplněním? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Jaké výzvy nás čekají?

Zasaď bylinu, sprchuj se jen 3 minuty, nakup na farmářském trhu, nakup z druhé ruky, omez maso (den či týden bez masa se zachováním nutričních hodnot), buď venku ( 3 hodiny po škole, po práci), udělej něco pro ostatní, užij si den bez technologií,....

Zapojit se můžete do všech 4 oblastí a 11 výzev, ale nemusíte.

Je pouze na Vás, kterou oblast a výzvu si vyberete.

Zapojte se spolu s námi a s dětmi z dětské skupiny Klub Quiq do kampaně obyčejného hrdinství. Abychom Vás motivovali k zapojení, vyhlašujeme soutěž! Z doručených vyplněných deníčků vylosujeme 3 obyčejné hrdiny či hrdinky a odměníme je hodnotnými cenami. Připravte si deníčky na pondělí 2.5.2022 kdy začneme plnit výzvy! Připojit se k nám můžete také na našem Facebooku a sdílet s námi vaše zážitky a fotky. Budeme se těšit!

Kontaktní osoba: místní koordinátorka Tereza Styblíková, tel.: 727 815 208

Kampaň pořádá Ekoškola a sdružení Tereza více o kampani na

Jak to celé dopadlo?

Chcete vědět, kolik se nás letos zapojilo, kolik van plných vody jsme ušetřili nebo kolik jsme vytvořili divočiny?

Dokázali jsme toho spolu spoustu! Do kampaně se za Klub Quiq zapojilo celkem 71 lidí s 10 deníčky. Podařilo se nám třeba: zasadit 54 bylin, 2 stromy a 2 keřeujít víc jak 1 500 km, strávit 282 hodin venku po práci / škole a mnoho dalšího.

Podstatou Kampaně bylo vést k zamyšlení, zažít alespoň malý úspěch a hlavně zvýšit víru v sebe sama. Každý z nás má moc zlepšovat svět kolem sebe, životní prostředí, vztahy, svůj život jako takový i ti nejmenší jako děti z dětské skupiny Klub Quiq.

Pokračujme v tom!

Poděkování

Děkujeme všem obyčejným hrdinům, kteří se s námi do kampaně zapojili a zaslali nám vyplněné deníčky. Odměněni byli všichni zúčastnění obyčejní hrdinové obilnými kašemi od našeho sponzora  Freshing food, kterému tímto velice děkujeme. Velice si vážíme a děkujeme, že se k nám připojila i paní třídní učitelka z 2.A. s celou svoji třídou. Děti byli odměněni hrou Monopoly Ulice, kterou dostali do třídy a nějakými sladkostmi.