Dvacátý osmý týden - Ahoj jaro

14.03.2022

Ahoj, jaro. Po dlouhém zimním odpočinku se probouzí příroda. Počasí nás láká ven. Je čas na jarní procházku(y), pozorování přírody i sázení. Každé ráno začínáme pohybovými básničkami. Každý týden přidáváme jednu novou pohybovou básničku. Pro tento týden jsme vybrali básničku Okénko, kde děti trénovali zvedání paží. V rámci ranního kruhu jsme trénovali  rozeznávaní tří druhů hudebních nástrojů - trianglu, bubínku a rumba koulí. Dětem se samozřejmě nejvíc líbila jejich čistá hudební improvizace. V jarních pracovních listech o růstu kytky od kuncicka.cz se děti učili posloupnosti. Pracovní listy děti měly připravené. Větší sami střihaly, menší měly nastřiháno. Následovalo určení posloupnosti a lepení na správné místo. Děti byly moc šikovné a určení posloupnosti zvládly všechny správně.

Kouknu z okna ven,

jaký máme den.

Jestli svítí sluníčko,

bude hezky matičko.

Jaro je obdobím růstu. Jsme zvědavci zvědaví a chtěli jsme vědět jak to s těmi rostlinkami je, když jsme zvládli tak dobře ty pracovní listy. Pro pozorování jsme si vybrali fazolky. Ukázali jsme si semena, růst rostlinky i si zkusili fazolky zasadit, aby nám naklíčili. 

Jarní plovoucí květy byl pokus týdne. Děti měli připravené barevné papírové květy, které pokládaly na plech s vodou. Nevíme zda děti více bavilo lít vodu z kelímku na plech, pokládat květy na vodní hladinu a sledovat rozvírání květů nebo jejich následné potápění. Každopádně to byla velká zábava od začátku do konce. 

Jaro je časem i pro jarní úklid. Pomalu připravujeme a upravujeme zahrádku u DS, aby odpovídala aktuálním potřebám, protože venku jsme rádi a často.