Druhý týden - Na poli

12.09.2022

Tématická pohybová básnička navodila týdenní téma Na poli. Králíky máme v králíkárně, děti je dobře znají. Zato takový zajíc, ten si vesele skáče po poli. Vyzkoušeli jsme si tedy taky takové veselé skákání i s básničkou. Povídali jsme si o ročních obdobích, co v daném ročním období na poli roste. Podzim je čas sklizně a sklízí se i brambory. Brambory nejsou špinavé, jsou jen od hlíny a hlína jak každý ví není špína, ale něco co potřebujeme, bez čeho by ty brambory nevyrostly. A z brambor máme třeba bramborovou kaši, tu děti rády nebo ještě radši hranolky, které jsou taky z brambor.  

Naše heslo "venku jsme rádi a často" mohli nové děti i jejich rodiče sami zažít na vlastní kůži a potvrdit si tak jeho pravdivost. Volnou hru, ranní kruh, svačinu i tvoření máme za příznivého počasí přesunutou na zahradu dětské skupiny, kde jsou děti opravdu velmi rády. Zahrada u DS Klub Quiq je v přírodním stylu a je na ní spousta zeleně a stromů. Měli jsme proto možnost s dětmi při svačině pozorovat třeba sýkorky na kdouli nebo holuba hřivnáče vykračujícího si středem zahrady. 

Nezapomínáme ani na pravidelné procházky, které jsou samozřejmě nejlepší za deštivého počasí, kdy se dá skákat do louží. Takže holiny a pláštěnku nasadit, jde se ven!    

Skáče zajíc po poli,

nožičky ho nebolí.

Přeskakuje hroudy hlíny,

není ani trochu líny.