čtrnáctý týden - u doktora

29.11.2021

Týdenním tématem - U doktora navazujeme na téma z minulého týdne - Moje tělo. Minulý týden se děti naučily části těla a tento týden si vyzkouší hravou formou jaké to je být lékařem/kou. Povídali jsme si jak to u doktora vypadá, proč ho navštěvujeme, kdo se bojí k němu chodit a kdo se na návštěvu naopak těší. Povídali jsme si i o bezpečnosti v dětské skupině, na zahradě i na procházce, co by se nám mohlo stát a jak nebezpečí předejít. Děti byli moc šikovné a měly spoustu nápadů co se kde může přihodit. 

Děti si vyzkoušeli roli lékaře/lékařky na panence. Stejně jako v pohádce Polámal se mraveneček  děti poslouchali srdíčko, psali recepty, dávali medicínu. Měřily tlak i se učily obvazovat obinadlem.  


Polámal se mraveneček, ví to celá obora, o půlnoci zavolali mravenčího doktora. Doktor klepe na srdíčko, potom píše recepis, třikrát denně prášek cukru, bude chlapík jako rys. 

Dali prášku podle rady, mraveneček stůně dál, celý den byl jako v ohni, celou noc jim proplakal. Čtyři stáli u postýlky, pátý těšil: "neplakej, pofoukám ti na bolístku, do rána ti bude hej.

Pofoukal mu na bolístku, pohladil ho po čele, hop a zdravý mraveneček ráno skáče z postele.