stravování dětí 

05.09.2022

Vážení rodiče,
od 5.9.2022 nám dováží oběd firma Bionea. Na jejich stránkách naleznete jídelníček na celý měsíc. Máme v plánu během měsíce vždy jeden sladký oběd "ňaminu pro šmakouna" a dva vegetariánské pokrmy. Zbytek měsíce dle týdenního jídelníčku viz příloha. Teplý oběd se skládá vždy s polévky a hlavního jídla, převážně masového. Odpolední a dopolední svačiny si děláme samy na základě sestaveného jídelníčku od nutričních specialistek z nehladu.cz Ohledně jídelníčku budete kontaktováni. Chceme se stále v péči a výchově vašich dětí zlepšovat a myslíme, že nám s tím můžete i vy rodiče pomoci. Holky z nehladu připraví dotazník, který vám rozešleme ohledně svačinek. Co myslíte, že by dětem chutnalo, co by jste rádi viděli ve svačinkách atd. Dotazník bude rozeslán během září.
Jídelníček na daný týden budeme posílat nejpozději během pondělí daného týdne. Dětem připravujeme na talířek vše, děti nové věci zkoušejí, ale do jídla děti nenutíme. Ovoce a zeleninu, mají děti po celý týden v hojné míře. 
Pitný režim je zajišťován během celého dne. Děti mají na výběr každý den vodu nebo ovocný čaj do jídelníčku je zařazováno i mléko, kakao, bílá káva (melta). 
Zeleninu a ovoce budeme v sezóně primárně brát od ČZU ze stánku nebo na políčku. Do budoucna máme v plánu nakupovat i ze řemeslného obchodu Pavilonu potravin. Například dnešní marmeláda byla značky Um!, která je značkou Potravinářského pavilonu ČZU. Pro tuto volbu jsme se rozhodli v rámci jednoho z témat Ekoškolky JÍDLO A SVĚT, protože potraviny z místních zdrojů jsou šetrnější k životnímu prostředí.