en-šestnáctý týden - sněhulák

15/06/2023

Venku se sice oteplilo, ale u nás začal týden plný zimní zábavy. Sněhulák neodmyslitelně patří k zimě. Nemohli jsme si ho postavit s dětmi na zahradě, proto jsme si ho užili uvnitř. 

Hráli jsme tématické hry pohybové, smyslové, individuální i skupinové. Úkolem hry Naplň sněhuláka na procvičení jemné motoriky, koordinace ruka-oko bylo naplnit plastovou lahev  bílými chlupatými kuličkami různých velikostí. Při hře Najdi stín sněhuláka si děti procvičily představivost,  zlepšily postřeh a potrénovali soustředění. Některé děti tak bavila, že ji hráli několikrát dokola. 

Jednoznačně nejoblíbenější hrou byla pohybová hra Tref sněhuláka. Děti se trénovali hrubou motoriku, prostorové vnímání i koordinaci ruka-oko házením míčků do šablony sněhuláka. 

Pohybová básnička Stříhání nám dala pěkně zabrat. Učili jsme se překřižovat nohy a tak napodobovat stříhání nůžkami. Vyrobili jsme s dětmi přáníčko pro rodiče. Obtiskli jsme dětem nožičku na papír a dozdobili. Děti se smáli jak je nožky při malování prstovými barvami lechtali.   

V pátek nás čeká další vědecký pokus. Zkusíme si jaké to je, když sněží ve sklenici.  

Pobyt venku jsme si užili formou procházek po okolí. 

Stříhat papír to mě láká, vystřihnu si sněhuláka.

Vystřihnu si lyže, sáňky, začnou zimní radovánky.