en-Příměstský tábor - třetí turnus

28/09/2023

Po týdnu, kdy jsme měli poměrně chladno na velkém táboře přichází další vlna veder. Teploty jsou opět přes 30°C. Je to zatím nejteplejší táborové léto co pamatujeme. Jsme rádi, že můžeme čas trávit ve stínu zahrady a v bazénu, kde je dětem nejlépe. 


Kluci a holky tento týden staví pískové hrady a zámky, které je potřeba dozdobit nějakými přírodninami. Vyrážíme do lesíka hledat přírodní poklady. Nacházíme nejen přírodní poklady, ale i drobné kousky porcelánu, který se také bude skvěle hodit. Cesta lesem nás dovádí až pod třešeň, kde se skoro všichni vystřídají v houpání se či lezení na kmen stromu.

Pískové stavby jsou ozdobeny nalezenými lesními poklady. Uf to byla, ale práce. Čas se osvěžit v bazénu a poté dobrou chuť, je čas oběda. 

V poledním klidu se navlékají korálky, náramky, přívěsky. Před svačinou je opět čas na schlazení se v bazénu či stavění cest v kůře pomocí bagříků. A nesmíme zapomenout na výrobu táborových triček. Každý si udělal tričko dle vlastní fantazie pomocí voskovek, fixek či šablon a barev na textil.