en-noc s Andersenem 2023

10/05/2023
Co je noc s Andresenem? Je to kouzelné pohádkové nocování pro děti, na místě (knihovna, škola, dětská skupina, dětský domov,...) kde nejen mají rádi knihy, ale především rádi čtou a chtějí podpořit čtenářské návyky dětí. Jedná se o akci, kdy děti mohou nocovat mimo domov. Pro děti je připraven bohatý doprovodný program zaměřený tématicky na pohádky a dětské knihy.

V letošním roce se bude noc s Andersenem konat z páteční noci 31.3.2023 na sobotu 1.4.2023. Nocováním nás provede Ferda Mravenec se svými kamarády. Vítáni jsou všechny děti od věku 5 let do věku 9 let. Nocovat budeme v dětské skupině Klub Quiq. Kapacita nocležníků omezena. V případě zájmu můžete děti přihlásit pouze na doprovodný program bez nocování. 

V obou případech je nutné vyplnit přihlášku do 20.3.2023. V případě velkého zájmu o přenocování budeme brát v potaz pořadí vyplněných přihlášek (datum zaslání přihlášky na náš email: info@klubquiq.cz) a dřívější účast dítěte na táboře či příměstských táborech. 

Při akci budou pořizovány fotografie za účelem prezentace organizace.

Cena za dítě 50 Kč

Akce Noc s Andersenem je finančně podpořena Letištěm Praha.

23 nocování máme úspěšně za sebou! 

Na první andersenskou noc po době covidové jsme se moc těšili. Vybrali jsme téma Ferdy Mravence. Přihlášené děti jsme rozdělili na dvě družstva, na čtecí (1 - 3 třída) a nečtecí drružstvo (předškoláci). Celý večer jsme hráli tématické hry navazující na čtené kapitoly knížky z Knížky Ferdy Mravence. Andersenské pohlednice se posílali domů, do škol, ale i na dánské velvyslanectví. Cestu k poštovní schránce dětem zkrátila špikovaná "nenamyšlené Berušky" z www.sakaliaktivity.cz. Večeře v duchu hesla Ferdy Mravence "práce všeho druhu" zahrnovala výrobu domácí pizzy v pizza peci. Děti si samy sestavily svojí pizzu, kterou jim následně Vojta upekl v peci. Po naplnění bříšek připravení následovalo připravení kutlochu na spaní, čtení Knížky Ferdy Mravence a poslech Radia Junior. Poslouchali jsme pohádky Sedm přání, které byli vysílány v pořadu Hajaja. Při pohádce Terezka a třezalka tečkovaná usnuli i ti zarytí nespavci. Ráno raníčko, než dorazilo první kafíčko pro dospěláky se už strhla polštářová bitva. Boj naštěstí neměl ani vítěze ani poražené, byl utnut hned v prvopočátku. Snídaně byla slaďoučká jako med. Podávalo se kakao, banány a mango, vafle i muffiny od maminek, snad neurazíme tatínky, když zásluhu připisujeme maminkám. Na památku si děti odnesly papírového Ferdu, pamětní listy, vizitky, časopisy a další odměny. Za časopisy Puntík a Tečka děkujeme nakladatelství MediaKIDS Publishing s.r.o, které nám je laskavě poskytlo. 

Nocování si užily děti, i my dospěláci, i když podle některých "oko nezamhouřili, protože tady někdo chrápal". 

Děkujeme za účast a těšíme se zas na další ročník Noci s Andersenem. 

Pořádá: Klub Quiq na adrese Budyňská 232/20, 165 00 Praha - Suchdol