en-dvacátý šestý týden - Karneval

31/08/2023

Poslední týden v únoru máme ve znamení veselý. Celý týden jsme dováděli v maskách. Kdo si nepřinesl kostým z domova mohl si půjčit "školkový" kostým. Kostýmy jsme zásobení. Najde se u nás kostým: piráta i pirátky, hasiče, klauna, želvy, lva, geparda, včelky, pavoučka, Spidermana, Práška skoč do pole i Šípkové Růženky (možná by jsme, ale našli i nějaký další kostým, kdo ví).

V ranním kruhu jsme procvičovali pohybové básničky a jednoduché pohybové cviky jako stání na špičkách či patách, stání na jedné noze bez držení, dřep či skok snožmo. Děti byli moc šikovné a i ti nejmenší se zapojovali dle svých schopností. Po svačině jsme v rytmu hudby dováděli s balónky či zdolávali opičí dráhu. Tvořili jsme masky zvířátek - sovičky, myšky, kočičky, tygříka či lvíčka, každý si vybral masku, kterou chtěl. Děti byli odměněny za karnevalové radovánky sladkou odměnou ve formě lízátka. 

Páteční den nám završil pobyt venku, kdy napadla asi první a poslední sněhová nadílka tohoto školního roku. Renča situace využila a vzala děti sáňkovat do "komunálu". Což je slengový výraz našich dětí pro komunitní zahradu.