en-dvacátý druhý týden - O perníkové chloupce

13/07/2023

Druhý prosincový týden byl bílý, voňavý a rozesmátý.  Týden plný sněhové nadílky, vůně pečených perníčků a zvonivého dětského smíchu. Otázka "Osobo, ptám se vás, neviděla jste tu jít děti?" dětem přišla obzvlášť zábavná. V pohádce O perníkové chaloupce zazní hned několikrát. Pohádku jsme dětem četli, děti ji poslouchali v audio verzi i shlédly zpívanou verzi na TV. 

Perníkovou chaloupku jsme si s dětmi společně postavili a ozdobili. Chaloupka vydržela celý týden bez újmy. Nemáme žádného Jeníčka ani Mařenku, kteří by perníček z chaloupky loupali. S dětmi jsme si upekli krom chaloupky i perníčky různých tvarů a velikostí. Děti si perníčky na konci týdne odnesly domů. Díky veliké zimě, jsme ji sněhovou nadílku užívali na zahradě DS. Děti měly tváře jako slabikáře z dovádění ve sněhu. 

Druhý prosincový týden byl i týdnem posledním v letošním roce. Dva další týdny nás čekají vánoční prázdniny a rekonstrukce podlahy v DS. 

Děkujeme všem rodičům za projevenou důvěru v uplynulých čtyřech měsících. Péče o vaše děti je pro nás radostí. Velmi děkujeme za všechny vaše díky, které jste vyjádřili formou dárků či dárečků. Potěšili nás nejen na srdci, ale i v bříšku:-)  

Těšíme se v nové roce XOXO