en-Cesta kolem světa III.

14/09/2022

Letní pobytový tábor, vedený jako JPA pro děti ve věku 4-11 s názvem Cesta kolem světa odstartoval v sobotu 6.8.2O22. Loňská děcka byla hrozně hodná a prima a tak jsme se letos rozhodli věkovou hranici posunout a "přijímali" jsme i děti starší. Nejmladšímu účastníkovi bylo 4+ a nejstaršímu 13+. Až na pár výjimek se účastnili převážně loňský účastníci. Těší nás, že tak můžeme po těch x letech říct, že máme táborové odchovance. Děti, které se účastnily prvních táborů v roli táborníků a teď jsou na táboře již jako praktikanti. 

Na tábor nám vyšlo skvělé počasí. Jasně, že umíme udělat tábor i za mokré varianty, ale přeci jen slunečné dny jsou příjemnější pro všechny zúčastněné. První den jak jinak začal příjezdem dětí do tábořiště. Vedoucí družstev dětem pomohli se ubytovat. První večer byl zapálen i první táborový oheň. Děti se seznámili s táborovou legendou i s pravidly tábora. Každé ráno jsme měli rozcvičku pod vedením jednotlivých vedoucích (praktikantů).

O kuchyni se letos postaralo naše sehraný duo Renča s Terkou.  Děkujeme roztocký pekárně, která nám vychází každoročně vstříc a můžeme mít tak čerstvý pečivo i v neděli.  

Vedoucí a praktikanti byli rozděleni do třech družstev a odvedli i letos znamenitou práci v tábořišti i mimo něj. Pro děti bylo připraveno spousta vše straně zaměřených tématických her. Nechyběli ani dramatické scénky a volná zábava.

V rámci tábora jsme uskutečnili dvě super akce. Návštěvu hasičů v Roztokách a návštěvu hradu Krakovec. Roztočtí hasiči byli skvělí a všechno dětem vysvětlily a půjčili. Výlet na Krakovec zabral celý den, díky cestě. Krakovec je nezapomenutelný, a ještě víc úžasná paní průvodkyně. Byla na děti připravena a prohlídku uspořádala na míru děckám. 

Onemocnění covid-19 nás zastihlo a tábor to ovlivnilo, co si budeme povídat. Udělali jsme vše dle pokynů KHS a situaci "ustáli" dle možností, ale náladu to jako pokazilo... 

Každopádně,.... děti i vedoucí si tábor v rámci možností užily a těší se další ročník.  

Velice děkujeme všem zúčastněným. Jsme rádi, že jste do toho s náma letos šli a hlavně velké díky patří vedoucímu Jakubovi. Kubo díky, že jsi zachytil náladu a emoce tábora a zvěčnil je formou fotografie.