novinky

PĚŠKY DO DS - Výzva rodičům

Dětská skupina Klub Quiq se letos poprvé zapojí do kampaně "Pěšky do školy", kterou každoročně pořádá organizace Pražské matky, z.s.

Přidejte se!

Od pondělí 21.9. do pátku 25.9.2020 přijďte alespoň jednu trasu do nebo z dětské skupiny pěšky, na kole, koloběžce či odrážedle, bez použití jiného dopravního prostředku.

CO ZNAMENÁ PĚŠÍ TÝDEN?

• týden, kdy děti přijdou do dětské skupiny pěšky, přijedou na odrážedle, na kole, koloběžce
  • týden, plný pohybu a zábavy
  • týden, na který se děti budou těšit a který je bude bavit
  • týden, kdy bude před dětskou skupinou méně aut

Děti se mohou těšit na diplom a drobnou odměnu.

Zapojit se do projektu můžete i jako rodiče a soutěžit tak o zajímavé ceny!

Povinné roušky ve vnitřních prostorách od 10.9.2020

Děti mít roušky v DS Klub Quiq nemusí viz výňatek z tiskové zprávy MZCR ohledně povinnosti nošení roušek ve vnitřních prostorách od čtvrtka 10.9.2020

b) děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole a děti a osoby o ně pečující v dětské skupině

Milí rodiče,

prázdniny se nám pomalu chýlí ke konci a dětská skupina Klub Quiq otvírá již v úterý 1.9.2020.

Doufáme, že jste si prázdniny užili v klidu a zdraví. Současnou epidemiologickou situaci sledujeme, ale metodika pro dětské skupiny od MPSV zatím vydána nebyla. DS se proto řídí pokyny od MZČR a pokyny od zřizovatele DS. Zasíláme Vám informace o provozu od září 2020.

Informace k příchodu a odchodu:

V rámci preventivních opatření budou děti odevzdávány a přebírány u branky. Vstup do pobytové místnosti DS Klub pro rodiče je umožněn pouze v roušce. Děti ani pečující personál roušky nosit nebudou.

Povinná dokumentace"Čestné prohlášení"  nezapomeňte, prosím připravit a vyplnit v první den příchodu. Dokument je nezbytně nutný pro přijetí dítěte do DS Klub Quiq.

Co s sebou

Seznam věcí najdete níže. A ano venku jsme i když prší!!!!!! Proto dejte dětem vhodné oblečení i na deštivé počasí. Nezapomeňte na přezuvky!!!! Bereme jakoukoliv čistou obuv,capáčky atd. ne ponožky!

Najdete na Instagramu, na našem facebooku a na webových stránkách

AKCE

Máme plánované akce pro děti i rodiče. O jejich konání či nekonání budete včas informováni dle vývoje epidemiologické situace a s tím spojených preventivních opatření.

Komunikace

Můžete se na nás obracet pomocí tel: 727 815 208, email: info@klubquiq.cz nebo whatsappu či messengeru. Jsme Vám k dispozici v provozní době 7:00 - 18:00 hodin.

Certifikát Lesní třídy

Je ocenění za celoroční práci s dětmi o přírodě v přírodě. Jak kdysi řekl Jan Amos Komenský: "Sluší se, abychom se učili pokud možno nikoli z knih, nýbrž z velké knihy přírody, od nebes i země, do dubů a buků."  Strávili jsme s dětmi většinu času venku v lese nebo na zahradě. Děti měli jedinečnou příležitost poznávat přírodu kolem sebe všemi smysly. Metodiku od Les ve škole jsme si upravili, tak aby více vyhovovala potřebám našich mladších dětiček.

Díky zapojení se do programu Les ve škole jsme po dobu 1 roku patrony 10m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

Mytí rukou jako prevence

Mytí rukou je nejjednodušším preventivním opatřením infekčních nemocí, když je provedeno správně. Jak si ruce mýt správně? Mýdlem po dobu 20 - 40 vteřin. Podrobný návod - Jak si správně mýt ruce vydal Státní zdravotní ústav Praha. Většina odborníků (SZÚ, Ministerstvo zdravotnictví, WHO) doporučuje, aby lidé věnovali zvýšenou pozornost hygieně rukou.

Hygiena rukou - leporelo pro děti

Černé na bílém.... tedy na modrém

ANO je to tak. Momentálně zmínku o nás - Dětské skupině Klub Quiq najdete na straně 29 v aktuálních Suchdolských listech. Jedná se o občasník (tištěný bílo-modře) poskytující informace občanům o dění týkající se městské části Praha - Suchdol. Pro rodiče nejen ze Suchdola od 7.10.2019 nabízíme pomocnou ruku při skloubení rodinného a pracovního života ve formě péče o děti od 1 roku do 5 let v rámci právě zmíněné Dětské skupiny Klub Quiq.

Letiště Praha každoročně podporuje aktivity spojené s každodenním životem obyvatel z okolních obcí a městských částí. V minulém roce podpořilo Letiště Praha náš plán a spolufinancovalo vybavení Dětské skupiny Klub Quiq. Díky podpoře mají děti krásně zřízené prostory, vybavené vším co potřebují, aby se cítili bezpečně. Měli dostatek prostoru pro volnou hru s nejrůznějšími hračkami i pro hry a další řízené činnosti, které děti rozvíjejí a motivují. Velmi děkujeme za pomocnou ruku.