Novinky

Šijeme roušky 

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě! Prevence i nařízení vlády. Celosvětová pandemie koronaviru v těchto nelehkých dnech nutí šít roušky všechny kdo umí šít, ti co šít neumí nabízejí látky, nebo jinou pomoc. 

Nepodceňujte to Vy ani vaše děti. Viry jsou všude kolem nás i když nejsou vidět. Je potřeba se chránit. V případě zájmu o roušku pro Vás či Vaše dítě nás kontaktujte. 


PŘERUŠENÍ PROVOZU DĚTSKÉ SKUPINY KLUB QUIQ 


Dětská skupina Klub Quiq přijímá mimořádná opatření v šíření koronaviru vydaná Vládou ČR o zákazu volného pohybu lidí, vyhlášení nouzového stavu a přerušuje provoz dětské skupiny. Přijatá opatření jsou sice přísná a mnohým neulehčují život, ale jsou potřeba k zastavení šíření viru. 

Přejeme Vám pevné zdravý a klidnou mysl. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Rodičům dětí docházejících do dětské skupiny Klub Quiq na vyžádání vystavíme potvrzení o OŠETŘOVNÉM.  

Dětská skupina Klub Quiq přerušuje provoz dětské skupiny na 10 dní tzn. od pondělí 16.3. do pátku 27.3.2020. 


Mytí rukou jako prevence 

Mytí rukou je nejjednodušším preventivním opatřením infekčních nemocí, když je provedeno správně. Jak si ruce mýt správně? Mýdlem po dobu 20 - 40 vteřin. Podrobný návod - Jak si správně mýt ruce vydal Státní zdravotní ústav Praha. Většina odborníků (SZÚ, Ministerstvo zdravotnictví, WHO) doporučuje, aby lidé věnovali zvýšenou pozornost hygieně rukou.


Hygiena rukou - leporelo pro děti 


Noc s Andersenem 

PŘESUN TERMÍNU NOCI S ANDERSENEM!!!! Akce se dne 27.3.2020 nekoná. Nový termín bude vyhlášen dle aktuální situace. Děkujeme za pochopení.

PŘERUŠENÍ PROVOZU dětské skupiny Klub Quiq dne 26.3.2020 z technických důvodů - odstávka vody 


DĚTSKÁ SKUPINA

Vážení rodiče,

městská část Praha 6 v rámci preventivních opatření doporučuje s ohledem na návrat rodičů a dětí z jarních prázdnin trávených v rizikových oblastech v zahraničí ponechat děti doma pokud to to lze. Toto opatření se týká škol a školských zařízení.
V současné chvíli Bezpečnostní rada státu oznámila zrušení výuky pro základní, střední školy a střední odborné školy od zítřka středy 11.3.2020. Toto opatření se netýká předškolních zařízení. 
Mateřských školek ani dětských skupin se uzavírání netýká. "Nejedná se o tak velké kolektivy," vysvětlil ministr zdravotnictví. Navíc by to podle něj mělo dopad na rodiče."

Dětská skupina Klub Quiq zůstává v běžném provozu. 


V případě příznaků virového onemocnění dětí nebo ostatních členů rodiny (bolest v krku, bolest hlavy, zvýšená teplota či dýchací obtíže), nenavštěvujte rozhodně dětskou skupinu Klub Quiq. V případě, že se vás toto opatření týká, informujte prosím vedoucí DS.

O dalším vývoji budete informováni. 

FLORBAL 

Vážení florbalový hráči,

Pokud jste navštívili rizikové oblasti zasažené COVID-19, nebo byli v kontaktu s osobami pobývajícími v rizikových oblastech, zvažte, prosím, možnost v inkubační době 14 dní nenavštěvovat florbal. V rámci preventivních opatření respektujte prosím doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR. V případě příznaků virového onemocnění dětí nebo ostatních členů rodiny (bolest v krku, bolest hlavy, zvýšená teplota či dýchací obtíže), nenavštěvujte rozhodně kroužek florbalu. V případě, že se vás toto opatření týká, informujte prosím vedoucího kroužku.


Výtvarná eko soutěž 

ke dni Země 

Klub Quiq vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti do 10 let. Můžete kreslit, malovat, lepit, vystřihovat, modelovat... fantazii se meze nekladou. 

Výtvarné práce s ekologickou tématikou odevzdávejte do pondělí 24.4.2020 v Klubu Quiq (Budyňská 232/20, Praha - Suchdol). 

Výstava prací v pátek 24.4.2020  mezi 9 - 18 hodinou.

Nejlepší práce budou odměněny.

 Kategorie: 0-3 let, 3-6 let, 7-8 let, 9-10 let 

k účasti na soutěži se přihlašujte na:

info@klubquiq.cz 

Zápis do dětské skupiny Klub Quiq 

Nástup dětí září 2020 

termíny: 

  • PONDĚLÍ 6.4.2020
  • PÁTEK 24.4.2020 
  • PÁTEK 15.4.2020 

čas: 

  • od 16 do 18 hodin

přijímáme děti od 1 roku do 5 let

kapacita: 6 dětí 

pravidelná i nepravidelná docházka

Noc s Andresenem

Z pátku 27.3.2020 na sobotu 28.3.2020 proběhne I.noc s Andersenem v Klubu Quiq.

Těšit se můžete spoustu dobrodružství a zábavy.

Pro děti ve věku 4 - 8 let. 

Kapacita omezena

Přihlášky do 7.3.2020

více informací


Díky Letišti Praha má dětská skupina klub Quiq od 1.2.2020 nový ceník.

Zapojili jsme se do projektu Celé Česko čte dětem

Zapojili jsme se do mezinárodního programu Les ve škole. 

Měsíční limit pro umístění dětí do 2 let v předškolní péčí se zvýší od 1. 1. 2020 na 92 hodin

POZOR cyklo příměstský tábor I. i II. turnus je již PLNÝ

PŘIJÍMÁME POUZE NÁHRADNÍKY

Dětská skupina Klub Quiq má přes hlavní prázdniny přerušen provoz! 

Chcete se přijít podívat jak to u nás vypadá? V lednu máte možnost přijít v pátek mezi 9 - 12 hodinou. Prohlédnete si prostory dětské skupiny, zodpovíme Vám vaše dotazy ohledně fungování DS a případně můžete rovnou svoje dítě do dětské skupiny přihlásit. Těšíme se na Vás.

Letiště Praha každoročně podporuje aktivity spojené s každodenním životem obyvatel z okolních obcí a městských částí. V minulém roce podpořilo Letiště Praha náš plán a spolufinancovalo vybavení Dětské skupiny Klub Quiq. Díky podpoře mají děti krásně zřízené prostory, vybavené vším co potřebují, aby se cítili bezpečně. Měli dostatek prostoru pro volnou hru s nejrůznějšími hračkami i pro hry a další řízené činnosti, které děti rozvíjejí a motivují. Velmi děkujeme za pomocnou ruku.

V úterý 19.11.2019 je dětská skupina Klub Quiq z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Zveme Vás na den otevřených dveří nově otevřené dětské skupiny Klub Quiq. Přijďte si prohlédnout nově postavenou pobytovou místnost dětské skupiny a její vybavení (hračky, didaktické pomůcky, hygienické zázemí a další) a vyzkoušet, zda by se Vašemu dítěti u nás v Klubu Quiq líbilo. Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy ohledně dětské skupiny Klub Quiq a jejího provozu. Během dne můžete požádat o zapsání Vašeho dítěte do dětské skupiny, ochutnat domácí chléb nebo limonádu. Odpoledne máme připravené pro vaše děti dílničky a pro Vás workshop vázání podzimního kvítí ve spolupráci s Rudým slonem.

Černé na bílém.... tedy na modrém  

ANO je to tak. Momentálně zmínku o nás - Dětské skupině Klub Quiq najdete na straně 29 v aktuálních Suchdolských listech. Jedná se o občasník (tištěný bílo-modře) poskytující informace občanům o dění týkající se městské části Praha - Suchdol. Pro rodiče nejen ze Suchdola od 7.10.2019 nabízíme pomocnou ruku při skloubení rodinného a pracovního života ve formě péče o děti od 1 roku do 5 let v rámci právě zmíněné Dětské skupiny Klub Quiq.


Přečtěte si jako první, co je nového