novinky


ZAVŘENO

9.12.2020 

Z technických důvodů ve středu 9.12.2020 zavřeno. Přerušení dodávky vody.

Děkujeme za pochopení. 


.NOŠENÍ ROUŠEK V DĚTSKÉ SKUPINĚ - V dětské skupině i mimo ni nemusí roušku nosit děti ani pečující osoby. Dle vyhlášených opatření se výjimka z povinnosti nošení roušek vztahuje mimo jiné na děti do dvou let věku a také na děti a osoby o ně pečující v dětské skupině.

POHYB NA VEŘEJNÝCH MÍSTECH - Na dětské skupiny se nevztahuje zákaz pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu dvou osob. Je tedy možné jít například s dětmi na procházku mimo dětskou skupinu pohromadě. Zároveň je nařízeno zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud to je možné.


CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM - Výzva rodičům 

Od 1. - 10.10.2020 probíhá 10. Týden čtení dětem v rámci projektu Celé Česko čte dětem

Čtěme dětem 20 minut denně! Bez ohledu na to, kolik máme jako rodiče práce, ta nejdůležitější věc, kterou můžeme učinit pro budoucnost našich dětí, je, kromě projevů lásky, objímání, také každodenní hlasité čtení a radikální omezení televize." Jim Trelease, autor The Read-Aloud Handbook (Učebnice předčítání).

V DS Klub Quiq jsme se také zapojili! 

Tyto tituly jsme vybrali pro čtení v DS s dětmi: 

Pohádkové "vlogo" čtení 

Z důvodů zavedení nouzového stavu a zvýšených proti korona virových opatření ke snížení nákazy Covid - 19 přijatých v DS připravujeme 20 minutové pohádkové vlogo čtení jako náhradu za osobní návštěvy čtenářů v DS. Vlogy nám natočí naši ochotní spolupracovníci z řad našich rodin, táborových vedoucích a dalších kamarádů. Příspěvky budeme přidávat v průběhu týdne 5.-9.102020.   

Týdenní foto výzva pro rodiče

Vyfoťte* se v týdnu od 5.-10.10. spolu s dětmi jak čtete Vaší oblíbenou knížku. Fotky zašlete na náš email: info@klubquiq.cz. Ze zaslaných fotek uděláme foto koláž, kterou umístíme na náš web a FB. Jako poděkování pro Vás máme připravený balíček roušek z chráněné dílny Handy - Trade, s.r.o. .

*zasláním fotografie udělujete souhlas s jejím uveřejněním


PODĚKOVÁNÍ - PĚŠÍ TÝDEN

Děkujeme rodičům do zapojení se do akce "Pěší Týden" pořádaného DS Klub Quiq v rámci projektu Pěšky do školy. 

V rámci tohoto týdne jste celkem: 

  • ušli pěšky přes 40 km 
  • ujeli na kole 22 km 
  • cestovali MHD 72 km 
  • ujeli autem přes 146 km 

Mnozí z Vás se nenechali odradit ani dnešním deštivým počasím a i přes dorazily pěšky za což Vám patří velký obdiv.

Pokud Vás náš "Pěší týden" bavil a chcete v chůzi pokračovat můžete se do 5.10.2020 přihlásit na https://mailchi.mp/prazskematky/registrace-pky-do-koly-pro-rodie-2020. 

Zjistěte proč je dobré chodit s dětmi pěšky, zaregistrujete se, choďte pěšky s dětmi, vyfoťte se a vyhrajte! 

Ráno dělá den!

PĚŠKY DO DS - Výzva rodičům

Dětská skupina Klub Quiq se letos poprvé zapojí do kampaně "Pěšky do školy", kterou každoročně pořádá organizace Pražské matky, z.s.

Přidejte se!

Od pondělí 21.9. do pátku 25.9.2020 přijďte alespoň jednu trasu do nebo z dětské skupiny pěšky, na kole, koloběžce či odrážedle, bez použití jiného dopravního prostředku.

CO ZNAMENÁ PĚŠÍ TÝDEN?

  • týden, kdy děti přijdou do dětské skupiny pěšky, přijedou na odrážedle, na kole, koloběžce
  • týden, plný pohybu a zábavy
  • týden, na který se děti budou těšit a který je bude bavit
  • týden, kdy bude před dětskou skupinou méně aut

Děti se mohou těšit na diplom a drobnou odměnu.

Zapojit se do projektu můžete i jako rodiče a soutěžit tak o zajímavé ceny!


Povinné roušky ve vnitřních prostorách od 10.9.2020 

Děti mít roušky v DS Klub Quiq nemusí viz výňatek z tiskové zprávy MZCR ohledně povinnosti nošení roušek ve vnitřních prostorách od čtvrtka 10.9.2020 

b) děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole a děti a osoby o ně pečující v dětské skupině 


Milí rodiče,

prázdniny se nám pomalu chýlí ke konci a dětská skupina Klub Quiq otvírá již v úterý 1.9.2020.

Doufáme, že jste si prázdniny užili v klidu a zdraví. Současnou epidemiologickou situaci sledujeme, ale metodika pro dětské skupiny od MPSV zatím vydána nebyla. DS se proto řídí pokyny od MZČR a pokyny od zřizovatele DS. Zasíláme Vám informace o provozu od září 2020. 

Informace k příchodu a odchodu:

V rámci preventivních opatření budou děti odevzdávány a přebírány u branky. Vstup do pobytové místnosti DS Klub pro rodiče je umožněn pouze v roušce. Děti ani pečující personál roušky nosit nebudou. 

Povinná dokumentace"Čestné prohlášení"  nezapomeňte, prosím připravit a vyplnit v první den příchodu. Dokument je nezbytně nutný pro přijetí dítěte do DS Klub Quiq.

Co s sebou

Seznam věcí najdete níže. A ano venku jsme i když prší!!!!!! Proto dejte dětem vhodné oblečení i na deštivé počasí. Nezapomeňte na přezuvky!!!! Bereme jakoukoliv čistou obuv,capáčky atd. ne ponožky!

Fotografie 

Najdete na Instagramu, na našem facebooku a na webových stránkách

AKCE

Máme plánované akce pro děti i rodiče. O jejich konání či nekonání budete včas informováni dle vývoje epidemiologické situace a s tím spojených preventivních opatření. 

Komunikace

Můžete se na nás obracet pomocí tel: 727 815 208, email: info@klubquiq.cz nebo whatsappu či messengeru. Jsme Vám k dispozici v provozní době 7:00 - 18:00 hodin.


Certifikát Lesní třídy 

Je ocenění za celoroční práci s dětmi o přírodě v přírodě. Jak kdysi řekl Jan Amos Komenský: "Sluší se, abychom se učili pokud možno nikoli z knih, nýbrž z velké knihy přírody, od nebes i země, do dubů a buků."  Strávili jsme s dětmi většinu času venku v lese nebo na zahradě. Děti měli jedinečnou příležitost poznávat přírodu kolem sebe všemi smysly. Metodiku od Les ve škole jsme si upravili, tak aby více vyhovovala potřebám našich mladších dětiček. 

Díky zapojení se do programu Les ve škole jsme po dobu 1 roku patrony 10m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.


Mytí rukou jako prevence 

Mytí rukou je nejjednodušším preventivním opatřením infekčních nemocí, když je provedeno správně. Jak si ruce mýt správně? Mýdlem po dobu 20 - 40 vteřin. Podrobný návod - Jak si správně mýt ruce vydal Státní zdravotní ústav Praha. Většina odborníků (SZÚ, Ministerstvo zdravotnictví, WHO) doporučuje, aby lidé věnovali zvýšenou pozornost hygieně rukou.


Hygiena rukou - leporelo pro děti 

Černé na bílém.... tedy na modrém  

ANO je to tak. Momentálně zmínku o nás - Dětské skupině Klub Quiq najdete na straně 29 v aktuálních Suchdolských listech. Jedná se o občasník (tištěný bílo-modře) poskytující informace občanům o dění týkající se městské části Praha - Suchdol. Pro rodiče nejen ze Suchdola od 7.10.2019 nabízíme pomocnou ruku při skloubení rodinného a pracovního života ve formě péče o děti od 1 roku do 5 let v rámci právě zmíněné Dětské skupiny Klub Quiq.

Letiště Praha každoročně podporuje aktivity spojené s každodenním životem obyvatel z okolních obcí a městských částí. V minulém roce podpořilo Letiště Praha náš plán a spolufinancovalo vybavení Dětské skupiny Klub Quiq. Díky podpoře mají děti krásně zřízené prostory, vybavené vším co potřebují, aby se cítili bezpečně. Měli dostatek prostoru pro volnou hru s nejrůznějšími hračkami i pro hry a další řízené činnosti, které děti rozvíjejí a motivují. Velmi děkujeme za pomocnou ruku.